Loading

wait a moment

Založenie s.r.o. za 10 minút + ZĽAVA -22 EUR

Založenie s.r.o. je zdĺhavejšie ako pri živnosti, oproti živnosti má viacero výhod, ktoré by ste mali poznať. Spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.) má viacero výhod, ale aj svoje výhody. Všetky výhody a nevýhody si treba dobre zvážiť, v ideálnom prípade sa poradiť s účtovnckov alebo daňovým poradcom.

Výhody založenia s.r.o.

  • Stačí jedna fyzická alebo právnická osoba
  • Spoločnosť ručí len do výšky svojho majetku
  • Nízka hodnota základného imania – 5 000 eur
  • Nízky minimálny vklad spoločníka – 750 eur
  • Pri 2 osobách je možné založiť s.r.o. len s počiatočným imaním spoločnosti 2 500 eur a zvyšok dosplácať neskôr
  • Pomerne jednoduchá organizačná štruktúra
  • Spoločník ručí len do výšky svojho nesplateného vkladu, nie svojím majetkom

Založenie s.r.o.

Nevýhody založenia s.r.o.

  • Maximálne 50 spoločníkov
  • Jediným spoločníkom môže byť jedna fyzická osoba maximálne v troch s.r.o.
  • Pri s.r.o. zakladané jedinou osobou musí byť celé základné imanie splatené pri zápise spoločnosti

Vybavenie živnosti trvá 3 až 4 dni a už odo dňa zápisu do registra môže živnostník podnikať, založenie s.r.o. trvá 10 až 14 dní. Poplatky za vydanie živnostenských oprávnení je vo výške 5 EUR, pričom pri elektronickej registrácii dá sa tomuto poplatku vyhnúť. Poplatok za zápis do obchodného registra je papierovo vo výške 300 EUR a elektroniky 150 EUR.

Živnostník ručí ako fyzická osoba pri podnikaní neobmedzene jednak firemným, ale aj osobným majetkom, rovnako majetkom manželky, ak nemajú zrušené BSM. Spoločník s.r.o. ručí za záväzky spoločnosti obmedzene len do výšky nesplateného vkladu do základného imania. Keďže väčšina spoločností má 100% splatené základné imanie do 5000 EUR, spoločníci za záväzky spoločnosti vlastným osobným majetkom neručia.

Ďalšou výhodou je, že s.r.o. pôsobí na obchodných partnerov a banky dôveryhodnejšie ako živnosť. Podnikatelia musia síce viesť účtovníctvo, ale dokážu sa vyhnúť sociálnym odvodom a odvody do zdravotnej poisťovne minimalizovať. Ušetrené peniaze však by mala spoločnosť správne investovať do podniku.

Založenia s.r.o. online – lacnejšie a rýchlejšie

Založenie s.r.o. online, cez internet, je vo výsledku lacnejšie a rýchlejšie. Okrem úspory financií, je tu aj časové hľadisko. Okrem toho, nemusíte všetko robiť sám, ak oslovíte správnu firmu, môžu sa vám o všetko postarať a vás to vo výsledku stáť ešte menej. Založiť s.r.o. si môžete sám, vaše náklady spojené so založením s.r.o. sú však minimálne vo výške 300 EUR. Ak chcete tento poplatok znížiť na polovicuvyberte si Firmaren.sk. Napriek administratívnemu poplatku 109 EUR maximálna cena za registráciu a založenie spoločnosti bude 259 EUR. Aj keď sa vám zdá zbytočné platiť, myslite na to, že registrácia a všetky činnosti vybaví niekto za vás profesionálne a správne. Pri spracúvaní objednávok spoločnosť spolupracuje s advokátmi a významnými slovenskými bankami.

Vybavíte online za 10 minút a zľava až 22 eur

Založenie s.r.o. prostredníctvom Firmaren.sk vyžaduje preklikanie 5 bodmi. Kliknete na zelené tlačidlo “CHCEM SI ZALOŽIŤ S. R. O.” Skvelé je rýchlosť celého založenia spoločnosti. Celý proces vytvorenia firmy trvá menej ako 10 minút. Po dokončení a vytvorení firmy online si budete môcť vybrať spôsob platby, ktorý vám najviac vyhovuje. Najvýhodnejšia je online platba. Podpíšete dokumenty. Aj keď sa jedná o založenie s.r.o. cez internet štát vyžaduje notárom overený podpis zakladateľskej listiny, resp. spoločenskej zmluvy. Preto musíte osobne navštíviť notára alebo matriku kvôli overeniu podpisu. Táto povinnosť odpadá ak máte občiansky preukaz s čipom a certifikátom pre elektronický podpis.

Založenie s.r.o.

Registrácia spoločnosti môže trvať do 14 dní od prevzatia dokumentov (osobne alebo poštou), kedy podá spoločnosť návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra, a zabezpečí získanie živnostenského oprávnenia a pokryjeme ďalšiu komunikáciu s úradmi. Následne budú doručené podnikateľovi všetky doklady.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!