Loading

wait a moment

Ako si poradiť pri nákupe štítkovačov?

Štítkovač je zariadenie, ktoré nájde svoje uplatnenie v mnohých, nie len priemyselných, odvetviach. Pracujete v maloobchode či zdravotníctve a potrebujete tlačiť etikety, štítky alebo čiarové kódy? V takom prípade sa vám kvalitný štítkovač naozaj zíde.

Ako si poradiť pri nákupe štítkovačov?
Ako si poradiť pri nákupe štítkovačov? (Foto: cdrmarket.sk)

Čo vám ponúkne moderný štítkovač?

  • Tepelná tlač: netreba žiadny toner ani atrament. Text nemusí byť vždy len čierny. K dispozícii sú pásky produkujúce biele, červené, zlaté, modré a iné farby na rôznych farebných pozadiach.
  • Jednoduchá a intuitívna obsluha: najmä vďaka QWERTY klávesnici a klávesovým skratkám – jedným dotykom meníte písma, rámčeky, symboly atď.
  • Množstvo fontov a štýlov textu: ak plánujete tlačiť dekoratívne štítky, poobzerajte sa po modeloch ponúkajúcich viacero štýlov písma. Niektoré štítkovače tlačia symboly, ikony, emotikony a dekoratívne orámovania a zároveň aj špeciálne štítky pre priemysel (napr. čiarové kódy).
  • Sieťový adaptér alebo batérie: štítkovače ponúkajú rôzne možnosti nabíjania. Pri dlhšej nečinnosti štítkovača však batérie môžu stratiť na účinnosti.
  • Pamäť: niektoré modely majú zabudovanú pamäť, do ktorej sa dajú ukladať najčastejšie používané štítky alebo frázy, takže ich nemusíte opakovane písať.

S akým materiálom chcete pracovať?

Niektoré štítky do štítkovačov sú mimoriadne odolné voči mastnote, vode, pôsobeniu slnka či meniacim sa teplotám. Nelesklé papierové štítky sú vhodné najmä pre priečinky a zakladače s papierom, no možno bude chcieť používať štítky s magnetickým povrchom, prípadne tlačiť etikety na darčeky a pod. Odporúčame vám, aby ste o tomto mali jasno skôr, než si budete konkrétny štítkovač vyberať.

Aká by mala byť šírka štítkov?

Za veľmi úzke sa považujú štítky o rozmeroch 3,5mm – tie sa dajú použiť napríklad chrbtovú stranu obalov od CD a DVD. Na druhej strane „barikády“ sú potom štítky o rozmeroch aj 2,5cm, na ktoré natlačíte aj niekoľko riadkov textu.

Aký štýl klávesnice chcete?

V zásade budete mať na výber z dvoch typov. Pre deti a ľudí, ktorí (napr. na PC) píšu veľmi málo, bude ABC klávesnica pravdepodobne jednoduchšou variantou vzhľadom na používanie. Ak ale máte návyky z písania na počítači, štandardná QWERTY klávesnica, ktorú používajú aj mnohé štítkovače Brother, bude pre vás oveľa viac intuitívnejšia.

Aké doplnky využijete?

Automatické oddeľovanie štítkov ponúka super komfort v prípade, ak tlačíte mnoho štítkov naraz. Na druhej strane, ručné oddeľovanie si vyžiada akurát stlačenie tlačidla…Plne farebná LCD obrazovka vám dokáže zobraziť celkom živý náhľad vášho štítku – ak ale nevytvárate zvlášť štýlové štítky, možno túto vec ani nebudete riešiť. Premyslite si, čo všetko by mal štítkovač „vedieť“, s množstvom funkcií totiž rastie aj cena zariadenia.

Online prístup – áno alebo nie?

Niektoré druhy štítkovačov dovoľujú pripojenie do online sveta, odkiaľ si môžete sťahovať prakticky neobmedzené množstvo typov písma a dizajnových prevedení štítkov. Aj táto funkcionalitka ale niečo stojí.

Koľko vás bude štítkovač stáť?

Jedna vec sú náklady na kúpu zariadenia, druhá zase náklady na jeho chod. V zásade platí, že ak si raz kúpite vhodný štítkovač, budete ho môcť používať roky. Jediné pravidelné náklady vám vzniknú na pásky do štítkovačov a batérie. Ak sa organizovaním vecí nezaoberáte na profesionálnej báze, môže sa pokojne stať, že aj po roku používania štítkovača budete stále tlačiť na pôvodnú pásku, respektíve štítok.

Čo sa batérií týka, štítkovače poháňa obvykle štyri až šesť batérií typu AA alebo AAA, ktoré ale bežne nebývajú súčasťou balenia. Riešením, ako ušetriť peniaze za kúpu stále nových a nových batérií, je kúpa nabíjateľných bateriek, prípadne prechod na AC adaptér v prípade, že štítkovač bude v ozaj vysokej permanencii.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!