Loading

wait a moment

Problém je vyriešený len vtedy, keď sú spokojné všetky strany

Do konfliktu sme sa v živote dostali už všetci, nie je to nič príjemné a väčšina ľudí sa ich skôr stráni, ako by ich vyhľadávala. No aj tak prídu, ide prosto o súčasť ľudského spolužitia. To znamená, že sú súčasťou aj pracovného a podnikateľského prostredia. Pozrime sa spolu na to, ako sa dajú konflikty v pracovnom prostredí vyriešiť.

Problém je vyriešený len vtedy, keď sú spokojné všetky strany
Problém je vyriešený len vtedy, keď sú spokojné všetky strany (Foto: unsplash.com)

Hlavne efektívne a s dobrým výsledkom

Mediátor v Bratislave – je moderný a efektívny spôsob riešenia sporov. Ide o tretiu nezávislú a neovplyvnenú osobu, ktorá si vypočuje všetky strany sporu a hľadá riešenie s ktorým by sa uspokojili všetci zainteresovaný. Pretože iba vtedy sa dá konflikt považovať za vyriešený. Nezávislá osoba, teda mediátor, je odborník na riešenie sporov.

Zúčastnení v konflikte mu môžu a aj musia plne dôverovať. Mediácia pritom nie je jednoduchý proces a vyžaduje si nie len dostatočné skúsenosti externého odborníka, no napríklad aj ochotu pracovníkov či iných ľudí spolupracovať na vyriešení problému.

Môžete to vyriešiť aj bez súdu

Ide však o osvedčenú a rokmi odskúšanú metódu, ktorá žne dostatočné množstvo úspechov. Mediátor je niekedy posledná možnosť, ako získať medzi rozhádanými stranami zmier. Mediácia je v moderných dejinách čoraz častejšie navrhované riešenie. Úspešné mimosúdne riešenie sporov sa praktizuje a urovnáva práve formou mediácie.

Odborníci presne vedia, ako majú postupovať a držia sa vety – Problém je vyriešený len vtedy, keď sú spokojné všetky strany. Nepodceňte však dôležitú vec, a to odbornosť mediátora. Musí totiž ísť o nestrannú osobu, ktorá s podobným riešením konfliktov má bohaté skúsenosti.

Práve títo ľudia totiž musia vedieť, ako majú postupovať, ako hľadať zrod problému či kľúčové body konfliktu. To všetko im totiž pomôže nájsť urovnávací jazyk, pozitívnu energiu a spôsob ako urovnať aj ťažké, či zdanlivo nevyriešiteľné spory.

Text: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!