Loading

wait a moment

Handmade výrobky – kde a ako ich predávať?

Každý si rád privyrobí na tom, čo ho baví a je v tom dobrý. Jednou z takýchto vecí sú aj rôzne handmade výrobky. Šperky, oblečenie, doplnky, nábytok, jednoducho, čokoľvek. Na internete nájdete množstvo miest, ktoré sa dokonca špecializujú na predaj takýchto ručne vyrábaných produktov. Ak sa niečomu takémuto venujete, tak máme pre vás pár tipov ohľadom predaja.

Handmade výrobky – kde a ako ich predávať? (Foto: unsplash.com)

Kamenný obchod

Prvou možnosťou, kde môžete svoje produkty predávať je špecializovaná predajňa vo vašom okolí, ktorá sa zameriava na handmade produkty alebo predáva materiál na výrobu takýchto vecí. Tento variant zvažujte hlavne vtedy, ak bývate vo väčšom meste a je veľká pravdepodobnosť, že vaše produkty niekoho zaujmú. Výhodou je tiež to, že si môžu kupujúci produkt naživo pozrieť. Nevýhod je ale viac. Nemôžete byť len hobby predajca, ale museli by ste mať živnosť. Kamenné predajne si berú väčšiu províziu a zákazníci sú obmedzený len na región.

Sociálne siete

V dnešnej dobe je to asi najjednoduchší spôsob predaja handmade výrobkov alebo čohokoľvek iného. Stačí, keď si založíte vlastný profil, budete vytvárať zaujímavé príspevky a tým zaujmete svojich zákazníkov. Nepotrebujete na to žiadne vstupné náklady, môžete mať veľký dosah a keď sa viac rozšírite, môžete využiť vplyv influencerov. Nevýhodou je obmedzenosť vyhľadávania, vysoká konkurencia a zložité nastavovanie reklamy.

E-shopy

Vlastný e-shop je určený pre tých, ktorí už predávajú svoje produkty dlhšie a majú nejakú základňu zákazníkov alebo majú dostatok finančných prostriedkov na vytvorenie e-shopu. Nie je to totiž lacná záležitosť. Musíte investovať do vytvorenia, reklamy aj prevádzky e-shopu. Ak ste malým výrobcom, tak sa vám takáto možnosť moc nevyplatí. No ak máte viacero produktov a vášmu obchodu sa darí, tak odporúčame vytvorenie vlastného e-shopu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!