Loading

wait a moment

Organizácia času – ako skĺbiť podnikanie a rodinný život?

Ak ste podnikateľom, tak určite viete, že práca nie je to, ako keď pracujete pre niekoho. Zamestnaný ľudia myslia na prácu len tých 8 hodín denne, keď v tej práci reálne sú. No u podnikateľov je to inak. Tí väčšinou myslia na prácu neustále, hlavne ak s podnikaním začínajú. Pracujú cez víkendy, po večeroch a niekedy aj v noci. Ako si teda správne organizovať čas, aby vás práca nepohltila a našli ste si čas pre rodinu alebo svoje koníčky?

Organizácia času – ako skĺbiť podnikanie a rodinný život? (Foto: pixabay.com)

Vyhraďte si čas aj na oddych

Aby ste na nič nezabudli a mali zorganizované povinnosti počas celého dňa, tak si veci píšete do diára. Potom sa vám toho môže nakopiť toľko, že už nebudete vedieť, ako všetko stihnúť. No a ak si nenájdete voľný čas, tak sa môže stať, že vám to prerastie cez hlavu a dôjde k vyhoreniu. Preto máme pre vás jeden tip – píšte si do diára aj hodiny, kedy by ste mali oddychovať. Stačiť vám bude aj hodinka – dve denne, kedy odložíte všetku elektroniku a budete sa venovať len sebe.

Časový limit

Nie len na oddych, ale na každú jednu aktivitu by ste si mali stanoviť časový limit. Čiže napríklad na vystavenie faktúr si stanovte dve hodiny – do tohto časového limitu to musíte stihnúť. Toto vás donúti sa nezastavovať pri maličkostiach a nestrácať čas zbytočnými detailmi. Zároveň sa tým vyhnete aj tomu, že odbočíte od práce.

Auto pre podnikanie aj pre rodinu

Ak ste začínajúci podnikateľ a potrebujete pre svoje podnikanie spoľahlivé auto, ktoré poslúži na podnikanie, no zároveň je priestranné, pohodlné a odvezie aj všetkých členov vašej rodiny, stačí si vybrať z bohatej ponuky modelov od značky Opel. Jeden z najpredávanejších modelov súčasnosti od tejto značky je model Opel Astra.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!