Loading

wait a moment

Spoločnosť Favab vyrába bielizeň, ktorú budete chcieť nosiť

Veľké veci sa väčšinou začínajú nenápadne. Rovnako to bolo aj v začiatkoch spoločnosti Favab. Jej zakladateľka Viera Beniaková začínala so spodnou bielizňou pre svojho manžela. Dnes šijú stovky nových modelov ročne, ich oblečenie nosia mnohé športové kluby, herečky, moderátorky, ale aj bývalý prezident.

Spoločnosť Favab vyrába bielizeň, ktorú budete chcieť nosiť
Spoločnosť Favab vyrába bielizeň, ktorú budete chcieť nosiť (Foto: PR)

Spoločnosť Favab šije bielizeň pre ľudí, ktorým záleží na kvalite

Viera Beniaková je spolumajiteľkou rodinnej firmy Favab. Na módnom trhu pôsobí už 27 rokov a za ten čas si vybudovala značnú domácu klientelu. Začínali ešte na československom trhu, dnes sa ich výrobky predávajú v značkových predajniach nielen v Európe. Značka Favab určuje módnu líniu pre mužov i ženy, ktorým záleží na svojom zovňajšku a chcú na sebe nielen vidieť, ale aj cítiť kvalitné oblečenie.

Písal sa rok 1992, keď si mladá Viera Beniaková, matka troch detí, nevedela nájsť prácu, preto sa rozhodla vytvoriť si ju sama. Spolu s manželom založili firmu Favab. Ich pôvodným zámerom bolo predávať kvalitné športové oblečenie zo zahraničia a bielizeň, ich dobrý nápad a šťastie sa však spojili a im sa darí podnikať už dlhé roky. Dierou na trhu bola nedostatočná ponuka pánskej spodnej bielizne.

Za zrodom značky Favab stojí dobrý nápad

Myšlienka sa zrodila celkom náhodou. Viera Beniaková sa rozhodla ušiť spodnú bielizeň pre svojho manžela, ktorý nosil veľkosť XXL a v tom čase bolo priam nemožné takúto veľkosť zohnať. Hoci s tým spočiatku nerátali, postupom času sa im poradilo vytvoriť mnohé kolekcie pánskeho oblečenia s dôrazom na pánske pyžamá a bielizeň.

Jej manžel je strojár a v roku 1992 pracoval na inovácii stroja, ktorý vyrábal novinku – elastickú priadzu. Dovtedy sa Lycra používala iba na výrobu dámskych pančúch, no keď sa opriadla bavlnou, vznikla elastická úpletová látka, z ktorej sa dalo vyrobiť oblečenie. Lycra sa ale zvykla trhať, preto hľadali riešenia, ako nastaviť stroj správne. Vierkin manžel dostal skvelý nápad – rozhodol sa látku zafarbiť, aby vidiel ako a kde robí stroj chyby. Vďaka tomu zistil, ako treba látku napnúť a mohli sa pustiť do výroby prvej kolekcie pánskej spodnej bielizne.

Ich meno dnes poznajú v Rakúsku, Česku, ale aj v Austrálii. Rodinná firma funguje veľmi efektívne – manželka Viera sa stará o obchody, jej manžel navrhuje odevy a dnes už dospelé deti pózujú spolu s profesionálnymi modelmi v propagačných katalógoch. Rodinnej firme z Bratislavy sa podarilo osloviť na spoluprácu svetové ikony módy ako Swarovski či Lycra.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!