Loading

wait a moment

Zútulnite si balkón záhradným nábytkom: Aké kúsky sú vhodné?

Balkón aj terasa sa dajú skvelo využívať počas krásnych jarných a letných dní. Ako tento priestor zariadiť, aby sa vám na ňom oddychovalo najlepšie?

Zútulnite si balkón záhradným nábytkom: Aké kúsky sú vhodné?
Zútulnite si balkón záhradným nábytkom: Aké kúsky sú vhodné? (Foto: pixabay.com)

Malý balkón znamená veľké premeriavanie

Ak nemáte byt s veľkou terasou, budete musieť premeriavať a viac premýšľať, čo kam umiestnite. Ak rozmer neodhadnete, môže sa vám ľahko stať, že sa na balkóne budete cítiť stiesnene a nepríjemne. Berte do úvahy, že so stoličkami budete musieť manipulovať pri sadaní a vstávaní, takže budete potrebovať 20 – 30 cm navyše.

Ak máte typický činžiakový balkón, zmestíte naň nanajvýš malý stôl a dve stoličky. Aj to však stačí na to, aby ste si vychutnali slnečné lúče, kávu alebo limonádu v príjemnej spoločnosti. Ak premýšľate nad vhodným ratanovým stolíkom, tie najmenšie majú rozmery cca 60 x 60 cm, prípadne okrúhle s priemerom 70 cm sa naozaj zmestia aj na malý balkón.

Ak máte priestoru viac, môžete si dovoliť väčší stôl alebo pohodlnejšie kreslá namiesto stoličiek. Zvážte aj to, čo bude s nábytkom mimo sezóny a zabezpečte si odolné zariadenie z umelého ratanu, ktoré stačí zakryť nepremokavou plachtou.

Väčší priestor ponúka pohodlie a veľa možností

Môžete si užívať väčší stôl na stolovanie alebo posedenie s viacerými priateľmi, pokojne pouvažujte aj nad ratanovou sedacou súpravou, ktorá je maximálne pohodlná a príjemná na relax. Alebo by sa vám zišla viac závesná hojdačka pre jednu osobu, ktorá je ideálna na relax a oddych po náročnom dni?

Finálny výber je len a len na vás. Ak si zvolíte nábytok z umelého ratanu, ľahko k nemu doladíte aj zvyšné doplnky ako kvetináče, svietidlá alebo iné dekory z tohto populárneho materiálu.

Ktoré materiály sú najodolnejšie voči vplyvom počasia?

Exteriérový nábytok by mal niečo vydržať. Najviac používanými materiálmi sú umelý ratan, drevo, kov a plast. Najlacnejší je plastový nábytok, ktorý je síce ľahký a nenáročný na údržbu, no o jeho odolnosti nemôže byť reč, drevené kúsky sú tvarovo nestále a vyžadujú si väčšiu starostlivosť, kovový nábytok je chladný a ťažký, no trvácny.

Obľúbeným odolným materiálom je umelý ratan, ktorý má vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. Nábytok z neho vám bude bezproblémovo slúžiť niekoľko dlhých sezón! Je takmer bezúdržbový, ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou – to sú jeho rozhodujúce výhody.

Kreslá, stoly, ratanové ležadlá, postele, hojdačky a iné kúsky na daždi môžu stáť aj celé leto. Premýšľate nad tienením? Stavte na slnečník, vhodnejší je v tvare štvorca ako kruhu. Nosná tyč potom nie je v strede, ale v jednom z rohov. Pod slnečníkom tak získate viac miesta a môžete ho postaviť kamkoľvek na balkón.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!