Loading

wait a moment

8 pravidiel pre nákup na splátky, ktoré treba poznať

Poznáte to, vyhliadli ste si tovar, ktorý chcete kúpiť a možno práve je teraz aj v akcii, no vám chýbajú potrebné finančné prostriedky. Iný prípad je, že vám nečakane odišla napríklad práčka a peniaze na okamžitý nákup novej nie sú. Riešením môže byť nákup na splátky. Ak máte trvalý pracovný pomer, ideálne s vyšším mesačným zárobkom, máte skvelé predpoklady k tomu, že nákup na splátky vám bude rýchlo a bezproblémovo schválený. Skôr, ako sa rozhodnete pre nákup na splátky, by ste mali poznať niekoľko pravidiel, ktoré nájdete v tomto článku.

8 pravidiel pre nákup na splátky, ktoré treba poznať
8 pravidiel pre nákup na splátky, ktoré treba poznať (Foto: unsplash.com)
  1. Vopred si premyslite, čo idete kupovať. Splátky sa vzťahujú na jednu konkrétnu vec alebo nákup.
  2. Minimálna hranica nákupu na splátky je 100 eur. Maximálny strop stanovujú finančné inštitúcie a vaše finančné možnosti úver splácať.
  3. Mamičky na materskej môžu mať problémy s poskytnutím úveru, pretože ich príjem je často nedostatočný a preto musia mať spolu-žiadateľa.
  4. Ľudia s prácou na trvalý pracovný pomer môžu získať splátkový úver jednoducho – s  predložením občianskeho preukazu. Na základe toho si vie úverová spoločnosť zistiť online na príslušných úradoch údaje o vašom príjme, respektíve výšku odvodov vášho zamestnávateľa za vašu prácu.
  5. Finančná inštitúcia pri posúdení žiadateľa o poskytnutie splátkového úveru berie do úvahy klientovu bonitu, počet kreditných platobných kariet, výšku sumy na debetnej karte, pôžičkovú alebo úverovú minulosť klienta, trvalý príjem, koľko ľudí s ním žije spoločne v domácnosti, to či klient nedlhuje sociálnej poisťovni za sociálne poistenie, prípadne je evidovaný ako neplatič sociálnej poisťovne. Pri menších sumách sa ako zábezpeka ručenie majetkom nedáva do zmluvy.
  6. Predtým ako pošlete žiadosť o splátkový úver, uistite sa, že internetová stránka je bezpečná a obsahuje URL adresu s „https://“. Inou možnosťou je vyhľadať si finančnú inštitúciu v obchodnom registri pod hlavičkou jej zriaďovateľa ako ekonomického subjektu.
  7. Ak sa vám na pôžičke niečo nepozdáva, opýtajte sa telefonicky na infolinke finančnej inštitúcie alebo osobne v klientskom centre.
  8. Prečítajte si celú zmluvu so všetkými malými písmenkami. Skrývajú sa v nej podmienky odstúpenia od zmluvy, finančné sankcie a skryté poplatky, o ktorých sa bežne nepíše, pretože pôžička tak stráca na výhodnosti.

Ak už teda nákupe na splátky, tak len cez overené spoločnosti a v overených internetových obchodoch. Ak chcete ušetriť, voľte len osvedčené spôsoby ako sú zľavové kupóny. Na KuponyZdarma.sk sú ich tisíce, mnohé ako zľavové kódy, ktoré stačí skopírovať a uplatniť pri nákupe. Ušetriť môžete aj desiatky eur, mnohé zľavy platia aj už inak zľavnený tovar či sortiment v akcii.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!