Loading

wait a moment

Prečo sú úvery pre podnikateľov drahšie

Poskytnutie úveru podnikateľovi sa spája s vyšším rizikom u podnikateľa ako u bežného zamestnanca. Oproti bežnému spotrebiteľskému úveru, kde žiadateľ pracuje za stále rovnakú mzdu, podnikateľ má neistý príjem, teda aj pravdepodobnosť schopnosti splácať sa znižuje.

Prečo sú úvery pre podnikateľov drahšie
Prečo sú úvery pre podnikateľov drahšie (Zdroj: Unsplash.com)

Získanie úveru je problematické zvlášť na začiatku podnikania. Aby banka o Vás uvažovala ako o partnerovi, ktorému poskytne pôžičku, mali by ste podnikať aspoň rok, alebo aj dve. Rovnako by ste nemali byť v omeškaní pri splácaní žiadneho úveru. Ak ste v minulosti meškali so splátkami, alebo nesplácali vôbec, banka môže žiadosť o úver odmietnuť.

Ak však máte dobrú splátkovú minulosť s najväčšou pravdepodobnosťou banka žiadosti vyhovie. Pri uvažovaní o úvere z banky by mal podnikateľ požiadať o nezávislú predbežnú ponuku viacero bánk, nielen svoju banku u ktorej má úver, takto dostane najvýhodnejšiu ponuku.

Žiadosť o úver, či už ide o podnikateľskú pôžičku, spotrebný úver alebo hypotéku, nesie isté riziká. Tie sú v podobe takzvaných skrytých pôžičiek. Pod tým sa napríklad rozumie aj paušál u mobilného operátora. Nezabúdajte to uviesť ako jeden z dlhov pri žiadosti o úver. Ak na to zabudnete a banka na to príde, získate čierny rys subjektu, ktorý zatajil pozdlžnosti bez ohľadu nato, či ste to len naozaj zabudli uviesť.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!