Loading

wait a moment

Ste zberateľ? Poznáme spôsoby, ako zbierku prezentovať verejnosti

Pre zberateľa má zbierka vysokú hodnotu, už len tým že sa o ňu stará a opatruje ju. Táto zbierka je zväčša citlivá na akúkoľvek zmenu. Predmety zbierky môžete prezentovať vo svojej domácnosti alebo máte ešte jednu možnosť. Inšpirujte sa múzeami a začnite svoju zbierku prezentovať verejnosti. Nepotrebujete veľkú investíciu, vieme čo by mohlo pomôcť.

Ste zberateľ? Poznáme spôsoby, ako zbierku prezentovať verejnosti
Ste zberateľ? Poznáme spôsoby, ako zbierku prezentovať verejnosti (Foto: unsplash.com)

Odkiaľ získať financie

Ak nie sú financie, zorganizujte peňažnú zbierku. Pomôcť môžu rôzne fondy, ktoré by vašu aktivitu podporili. Majú ich k dispozícii mestá, samosprávne kraje, ministerstvá či predseda vlády. Obrátiť sa nich listom či rovno celým rozpracovaným projektom môžete aj bez väčších financií. S dobrou reklamou budete mať úspech. Ľudia budú ochotní zaplatiť len za to, že uvidia niečo vzácne.

Vystavovať môžete mobilne

Nemusíte hneď stavať či kupovať historickú budovu, ktorá by bola tým najvhodnejším pre prezentáciu vašej zbierky. Môžete mať mobilnú zbierku a vystavovať na rôznych miestach. Mobilita zbierok znamená presun múzejných predmetov alebo celej zbierky z bodu A do bodu B. Musíte vytvoriť také podmienky, aby nehrozilo akékoľvek nebezpečenstvo narušenia fyzického stavu vzácneho predmetu. Vašu zbierku tvoria najrôznorodejšie predmety z odlišných materiálov i skladajúce sa z viacerých súčasne. Pri každom predmete zbierky berte do úvahy špecifickosť daného premetu.

Pri transporte sa predmet dostáva do nestáleho prostredia, jednak z klimatických podmienok, a vystavujete ich riziku mechanického poškodenia. Zvoľte bezpečnú formu dopravy a ako aj obal. S prepravou predmetu sa vystavujú dva dokumenty: „facility report“ – správa o prevádzke a „condition reports“ – správa o stave.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!