Loading

wait a moment

Ako postupovať pri výbere svojho prvého zamestnanca

Máte pri svojom podnikaní množstvo práce a nič iné nestíhate? Prišiel ten čas, aby ste prijali nového človeka, ktorý vám s tým pomôže. Nie je to ale jednoduchý proces, takže sa pripravte na to, že vám to zaberie množstvo času. Ako postupovať, keď si vyberáte svojho prvého zamestnanca?

Ako postupovať pri výbere svojho prvého zamestnanca (Foto: unsplash.com)

Legislatíva

Právne predpisy sú pri každej takejto záležitosti dôležité. Všetko treba robiť podľa zákonov, inak by po čase mohol nastať problém. Detailne si naštudujte a zapamätajte práva a povinnosti zamestnancov aj vás, ako zamestnávateľa. Ohľadom legislatívnej stránky prijímania zamestnanca je dobré sa poradiť s právnikom. Najlepšie vám to ozrejmí, detailne vysvetlí a nestane sa, že by ste najnovšie zákony nepostrehli.

Pracovné pohovory

Aby ste našli toho najlepšieho zamestnanca, tak vás bude čakať niekoľko kôl pracovných pohovorov. V prípade nesprávneho stanovenia podmienok, postupov a krokov sa môžete dopustiť chýb a pracovné pohovory nemusia byť úspešné. Poraďte sa so skúsenejšími kolegami v odbore alebo využiť externé služby. Kandidát by vám mal sedieť nie len znalosťami a skúsenosťami, ale aj povahou. K procesu pristupujte seriózne, vyhraďte si na to dostatok času a stanovte si presnú štruktúru prijímania nového zamestnanca.

Financie

V neposlednom rade treba myslieť aj na stránku financií. Stanovte si, či vám bude stačiť zamestnanec na skrátený úväzok alebo hľadáte niekoho na plný úväzok. Aby ste nemuseli platiť odvody, tak môže byť výhodné prijať niekoho na živnosť. Dopredu si preverte, koľko vás bude zamestnanec stáť aj s poplatkami, odmenami či odvodmi.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!