Loading

wait a moment

Keď nepožičia banka, skúste nebankovku!

Snívate o novom zariadení bytu, novom aute, prípadne si potrebujete požičať na rozbehnutie podnikania? V dnešnej dobe to nie je nič nezvyčajné, historicky nízke úroky prajú úverom a finančné domy to dobre vedia. Väčšina ľudí preto svoje prvé kroky nasmeruje za týmto účelom práve do banky.

Keď nepožičia banka, skúste nebankovku!
Keď nepožičia banka, skúste nebankovku! (Foto: pixabay.com)

Prečo nechce banka požičať?

Na prvý pohľad sú ponuky bankových úverov veľmi výhodné a mimoriadne dostupné. Banky nás v reklame presviedčajú o tom, že stačí len prísť, vyplniť žiadosť a o chvíľku máte peniaze na účte.

To možno platí, ale naozaj len v ideálnom prípade a vtedy, ak ste z pohľadu bonity a záväzkov optimálnym klientom. Realita vybavenia úveru v banke je teda trocha iná a práve tento rozpor potom môže spôsobiť rozčarovanie z neschválenia pôžičky.

Tu sú najčastejšie dôvody, pre ktoré vám banka môže žiadosť o úver zamietnuť:

  • nedostatočná výška príjmu alebo nemožnosť jeho hodnoverného preukázania
  • nedostatočná doba posudzovaného obdobia pre výšku príjmu
  • nestabilný typ príjmu
  • problémy s úverovou históriou
  • neuhradené aktuálne záväzky
  • príliš vysoké záväzky v pomere k príjmu
  • problémy so zabezpečením úveru

Niektoré z vyššie spomínaných dôvodov sú len dočasné, napríklad ak ste ešte v skúšobnej lehote v novej práci. Iné sú ale trvalé a nedajú sa vyriešiť za pár týždňov alebo mesiacov. Čo však robiť, ak nemôžete čakať dlhšie? Riešením sú nebankové pôžičky!

Typy pôžičiek

Zabudnite na minulosť! Časy, kedy boli nebankové pôžičky synonymom pre vysoké úroky, množstvo skrytých a nevýhodných poplatkov či nereálne sľuby, sú dávno preč. Dnes sú nebankové úvery pod prísnou kontrolou zo strany NBS a ide o plnohodnotnú a serióznu alternatívu k tým bankovým.

Podľa charakteristiky a parametrov si môžete vybrať z týchto troch typov pôžičiek:

Krátkodobá pôžička: Ide o miniúver rádovo do 500 €, ktorý slúži na krátkodobé a dočasné preklenutie aktuálneho nedostatku financií. Takáto nebanková pôžička má splatnosť spravidla do 30 dní a jej vybavenie je najrýchlejšie aj najjednoduchšie.

Spotrebiteľský úver: Tento typ pôžičky je využívaný najčastejšie a jedná sa o alternatívu k bankovému spotrebnému úveru. Požičať si môžete na čokoľvek a pokojne aj 6000 € alebo viac. Splatnosť býva zvyčajne do 3 či 4 rokov.

Kreditná karta: V tomto prípade je pôžička poskytnutá nie hotovostnou formou, ale vo forme kreditnej karty, z ktorej je možné čerpať úver. Platíte úrok len z čerpanej sumy a prvé dni či týždne si môžete dokonca požičať bezúročne.

Ako efektívne využiť peniaze

Bez ohľadu na to, ktorý z vyššie spomínaných úverov si vyberiete, dôležité je, aby ste peniaze využili čo najviac efektívne. Základným pravidlom by malo byť, že úver nebude mať dlhšiu splatnosť, ako trvanie užívania veci, na ktorú si požičiavate. To znamená, že požičať si napríklad na bývanie je dobrý nápad, no na dovolenku určite nie.

Efektívne využitie peňazí je najmä na tieto praktické účely:

  • rekonštrukcia domácnosti
  • kúpa zariadenia, nábytku alebo elektroniky
  • kúpa motorového vozidla
  • začiatok podnikania alebo investícia do rozšírenia podnikania
  • refinancovanie starých a nevýhodných úverov, pôžičiek či iných typov dlhov

Využite nízke úrokové sadzby v súčasnosti

Na praktické účely sa určite oplatí požičať nielen z banky, ale aj z nebankovej spoločnosti. Dnešné úroky sú zhruba na polovičnej úrovni, ako tomu bolo pred 5 či 6 rokmi, takže využitie nízkych úrokových sadzieb je plne na mieste. Napriek tomu odporúčame nepodceniť nič pri výbere úveru.

Najlepšia pôžička sa dá nájsť jedine porovnaním všetkých možností. Ak nechcete strácať čas, môžete na toto porovnanie použiť internet, napríklad jeden z najznámejších finančných portálov Hyperfinancie.sk. Tu nájdete na jednom mieste všetky pôžičky a môžete ich nielen porovnať, ale dokonca o ne aj požiadať z pohodlia domova!

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!