Loading

wait a moment

Zdieľaná ekonomika dáva Slovákom zarobiť

Počuli ste už o fenoméne posledných rokov menom zdieľaná ekonomika? Ak nie, nevadí. Priblížime vám tento koncept a ukážeme vám, ako jeho súčasťou viete stať aj vy a zarobiť. Možno využívate služieb zdieľanej ekonomiky ako zákazník a ani o tom netušíte.

Zdieľaná ekonomika dáva Slovákom zarobiť
Zdieľaná ekonomika prospieva domácemu rozpočtu. (Foto: unsplash.com)

Ak sa bojíte naskočiť na rozbehnutý vlak menom Bitcoin a zarábať špekuláciami či dlhodobou držbou, môže byť práve zdieľaná ekonomika riešením ako prísť k peniazom. Možno nie ste podnikateľský typ, ale aj vy sa vďaka tomuto fenoménu môžete stať kapitalistom, ako hovorí Róbert Chovanculiak, analytik inštitútu INESS. Nepotrebujete živnosť ani eseročku. Dnes existuje veľa možností ako sa zapojiť. Stačí mať kapitál vo forme hoc len izby v byte, auto, manuálnu, či intelektuálnu zručnosť. Alebo len skrátka váš čas.

Skvelým príkladom je ponuka ubytovania cez portál Airbnb. Možno vlastníte chatu, či byt. Prenájom bytov je výhodným biznisom čoraz väčšieho počtu Slovákov. Nehovoriac, že nehnuteľnosť má väčšiu hodnotu ako peniaze. Ak chce majiteľ takéhoto bytu zarobiť viac, riešením je práve Airbnb. Okrem finančných, má aj mnoho ďalších výhod. Ak nemáte byt, postačí voľná izba v byte, či dome. Výhodné je takto prenajímať byt takmer na celom území Slovenska. Avšak najvýhodnejší je prenájom bytu v Bratislave, Košiciach, Vysokých Tatrách a ďalších oblastiach so zvýšeným turistickým ruchom.

Zdieľaná ekonomika dáva Slovákom zarobiť
(Foto: akonaprenajom.sk)

Obrázok vyššie je príkladom zo stránky AkoNaPrenajom.sk, kde sa dočítate, aké ďalšie výhody má Airbnb. Dozviete sa o skúsenostiach s hosťami, dostanete užitočné rady a tipy. Predovšetkým však máte k dispozícii podrobný návod krok za krom aj s obrázkami, ako sa registrovať na Airbnb. Zároveň, ako čo najlepšie nastaviť svoj účet, a ako sa pripraviť na hostí. Všetky tieto voľne dostupné rady by vás mali doviesť k zárobkom 2 až 4-krát vyšším, než je to v prípade tradičného prenájmu. Airbnb predstavuje zlom v hotelierstve.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!