Loading

wait a moment

Sprievodca výberom zimnej pracovnej obuvi

Je rozdiel v zimných mesiacoch pracovať niekde v kancelárii, alebo sa pohybovať v exteriéri, príp. sústavne prechádzať z interiéru do exteriéru. Aby boli vaše nohy udržiavané v teple, chránené pred vlhkosťou a pracovnými úrazmi, potrebujú byť navlečené do kvalitnej zimnej pracovnej obuvi.

Sprievodca výberom zimnej pracovnej obuvi
Sprievodca výberom zimnej pracovnej obuvi (Foto: pixabay.com)

Čo garantuje zimná pracovná obuv

Azda netreba ani pripomínať, že v zime môže byť počasie rovnako bláznivé ako v apríli. Ráno svieti slnko, okolo obeda zaprší a k večeru prituhne. Nosiť si do zamestnania kopu náhradnej obuvi či oblečenia sa neoplatí, radšej staviť na jedny univerzálne topánky, ktoré perfektne poslúžia po celý deň.

To znamená, že neprepustia k nohám chlad stúpajúci od zeme, nenavlhnú a nezradia vás na klzkom teréne. Či sú to mokré listy, nerovný zablatený terén, alebo zamrznuté schody, podrážky zimnej pracovnej obuvi vás udržia nohami pevne na zemi. A skvelé je aj to, že si viete vyberať z rozmanitých strihov, farieb a materiálových prevedení.

Členková a vyššia pracovná obuv alebo čižmy

Pokiaľ sa vo svojom zamestnaní pohybujete väčšinou v prostredí skladu alebo striedate prácu v interiéri vozidla/skladu a v exteriéri, vhodnou zimnou obuvou pre vás je členková či o niečo vyššia, tzv. holeňová obuv. Obuv zimného typu je zväčša v koženom prevedení, čím je garantovaná jej odolnosť.

Čo vás bude zaujímať, sú podošvy zimnej pracovnej obuvi, pretože sú schopné odolať teplotám aj do 300 °C, nezničia ich oleje, chemikálie ani neprepustia vlhkosť. Ak máte požiadavku, aby obuv neobsahovala kovové prvky (napr. spevnené oceľové špičky), tiež si prídete na svoje.

Pri zimnej pracovnej obuvi zrejme dostanete strach, či bude dostatočne priedušná, hoci je zateplená, aby pokožka nôh mohla dýchať, no na moderné materiály sa môžete spoľahnúť. Bezpečnosť pri práci ešte viac zvyšuje prítomnosť reflexných prvkov na obuvi a vhodné pracovné oblečenie.

Zimná obuv do zamestnania je štýlová a pohodlná

Na zimnej pracovnej obuvi skvelé to, že hoci pôsobí robustnejším dojmom ako tá letná, vaše nohy rozdiel takmer ani nepocítia. Materiály sú pevné a odolné voči chemikáliám, vlhkosti alebo chladu, ale zároveň sú ľahučké, a tak vás pracovná obuv neobmedzuje pri práci, ani keď sa potrebujete pohybovať rýchlo či na horšom teréne.

Ako pri každej obuvi však platí, že ju treba pravidelne čistiť a impregnovať, aby na odolnosti nestratila. Nezničte si v práci svoje zimné tenisky, ktoré nosíte do mesta, ale si nohy chráňte špeciálnou obuvou, ktorá je tvarovaná tak, aby v nej bolo radosť stáť celý pracovný deň. A bezpečne.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!