Loading

wait a moment

Váhy podľa účelu využitia, aj pre vaše podnikanie

Väčšina z nás sa stretáva s kuchynskými váhami alebo osobnými váhami. Už menej ľudí sa ale stretáva s laboratórnymi váhami a analytickými, ktoré sú mimoriadne citlivé a presné. Preto vám teraz z tohto sortimentu niečo predstavíme a možno to uľahčí aj vaše podnikanie.

Váhy podľa účelu využitia, aj pre vaše podnikanie
Váhy podľa účelu využitia, aj pre vaše podnikanie (Foto: vahy-obchod.sk)

Váhy do domácnosti

V domácnosti sa najčastejšie stretávame s kuchynskými váhami, ktoré sú už viac menej digitálne. Pokiaľ ide o váženie surovín v kuchyni, obvykle sa používajú gramy, ale moderné digitálne kuchynské váhy vám umožnia nastaviť aj iné jednotky ako sú kilogramy, libry ale aj tekuté unce. Ich presnosť je rádovo v gramoch, špeciálne majú tieto váhy presnosť +- 1 g.

Ďalším typom váh, ktoré sa bežne nájdu v domácnosti sú osobné váhy. V minulosti sa používali analytické, teda so stupnicou a ručičkou, dnes sa používajú hlavne digitálne. Presnosť osobných váh je obvykle +- 100 g. Populárne sú aj váhy, ktoré okrem telesnej hmotnosti zmerajú aj percentuálny podiel tuku, svalov a vody v tele, prípadne aj BMI.

Užitočným pomocníkom sú aj závesné váhy, ktoré sú ideálne na váženie batožiny alebo vreckové váhy, vhodné na váženie drobného materiálu.

Špeciálne váhy

Môže sa zdať, že presné analytické váhy už odišli do minulosti, ale v niektorých oblastiach sa stále používajú. Určené sú na váženie s vysokou presnosťou, takže ich nájdete v lekárnictve, laboratóriách alebo chemickom priemysle. Presnosť analytických váh býva desaťtisícina váženej hmotnosti.

Kvalitné laboratórne váhy sa samozrejme musia pravidelne kalibrovať a nastavovať. Opačným extrémom sú váhy používané na váženie vysokých hmotností, čo môže byť aj niekoľko ton.

Mostové, alebo tiež cestné váhy sa používajú na váženie vozidiel a ich nosnosť je niekoľko desiatok ton. Nosnosť zhruba 3 t majú žeriavové váhy, čo sú vlastne závesné váhy pre vysoké hmotnosti a využívajú sa v priemysle. A jednu alebo viac z nich možno využijete aj vy, ak ste dostali dobrý nápad na podnikanie.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!