Loading

wait a moment

Bitcoin ako alternatíva klasických peňazí

Bitcoin sa stáva bežne uplatniteľnou menou. Na Slovensku pribúdajú prevádzky, kde sa dá platiť touto menou. Kým v bratislavskom kraji sa dá touto menou platiť na viac ako 50 miestach v prešovskom a košickom kraji spolu je to len 11 prevádzok. Je už platba v Bitcoinoch možná aj vo vašom okolí? Ak ešte nie, dajme tomu čas, no Bitcoin sa jasne javí ako mena budúcnosti.

Bitcoin ako alternatíva klasických peňazí
Bitcoin ako alternatíva klasických peňazí (Foto: unsplash.com)

Podpora známych osobností

Za podporou Bitcoinu sú aj mné známe osobnosti, pozrite výroky o Bitcoine, čo o tejto mene povedal spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak, finančný analytik Patrick Young, zakladateľ spoločnosti John McAfee a veľa ďalších. My sme vybrali jeden z mnohých výrokov Billa Gatesa.

„Bitcoin ma fascinuje, lebo ukazuje, ako lacné môžu transakcie byť… Nikto ho nezastaví.“ – Bill Gates, CEO spoločnosti Microsoft v rozhovore pre Bloomberg TV.

Obmedzené množstvo Bitcoinu

Bitcoin ako finančný nástroj alebo nástroj P2P prenosu hodnoty udržiava obrovská sieť používateľov. Štátne meny udržiava bankový systém násilím prostredníctvom monopolu na vydávanie. Bitcoin nie je inflačnou menou. Práve naopak. Hoci v súčasnosti počet bitcoinov ešte stále rastie, pribúdajúce množstvo sa postupne zmenšuje a v budúcnosti sa ťažba nových bitcoinov úplne zastaví. Zrejme aj to a veľký dopyt a záujem širokej verejnosti sú dôvodom pre jeho raketový rast.

Bitcoin ako alternatíva klasických peňazí
Bitcoin ako alternatíva klasických peňazí (Foto: unsplash.com)

Výhody oproti klasickým menám

Oproti peniazom vydávanými centrálnymi bankami majú bitcoiny viacero výhod. Tieto peniaze sú plne decentralizované. Tátomena je vydávaná a riadená bez ústredného orgánu. Bitcoiny sú špecializovaným softwarom naprogramované tak, aby boli nové mince uvoľňované stabilným, no stále klesajúcim tempom. Počet mincí v obehu má dosiahnuť nakoniec 21 miliónov, čo má nastať približne v roku 2140. Platobné transakcie prebiehajú za minimálne poplatky poprípade zdarma. Bitcoin nezávisí od dôvery vydavateľa amnožstvo s ktorým obchodujete nie je obmedzené.

Ak sa zaujímate o to, ako získať svôj prvý Bitcoin, pozrite sem, kde môžete získať Bitcoin zadarmo a prečítať si viac o tom čo je Bitcoin a aké má ďalšie výhody. Bitcoiny môžu byť uložené v osobnom počítači vo forme súboru s peňaženkoualebo na špeciálnom HW. Každý Bitcoin je deliteľný až na 8 desatinných miest, čo ho umožňuje rozdeľovať na veľké množstvo jednotiek meny. Najmenšia jednotka je teda 0,000 000 01 BTC nazývaná aj Satoshi. Môžete tak vlastniť aj malú časť v hodnote niekoľkých eur.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!