Loading

wait a moment

Ako na pracovisku nenarušovať vzťahy

Jedna pani povedala druhej… a tá to vyzvonila tretej, že Zuzka z účtovného oddelenia mala pomer s kolegom z oddelenia reklamy. Klebety vždy boli aj budú živnou pôdou pre nás zvedavých jedincov, ktorí chceme všetko vedieť a o všetkých okolo nás mať prehľad.

Ako na pracovisku nenarušovať vzťahy
Ako na pracovisku nenarušovať vzťahy (Zdroj: Unsplash.com)

Zamyslite sa. Načo boli kedy dobré miestne povedačky kto, kde, s kým, čo a kedy robili? Je fajn, že reč nestojí a má sa o čom rozprávať… je na mieste uvedomiť si, že ide o dobrú povesť druhého, ktorá by nemala byť pošpinená neoverenými informáciami z druhej ruky. Na druhej strane, ak viete o kolegovi, že si rád popasie jazyk na druhom, zdravý rozum navedie k tomu, že tento človek nie je až taký spoľahlivý, ako sa zdá byť.

Proti narušovaniu vzťahov na pracovisku môžeme bojovať skrátka tak, že ich narušovať nebudeme. Princíp statusu quo. Avšak ešte lepším spôsobom boja proti takémuto narušovaniu je budovanie dobrýh vzťahov, dôvery a symbiózy. Všetci zamestnanci budú spokojní, nikto nebude trpieť šikanou a ohováraním, zvýši sa produktivita a efektivita práce. Spokojnosť sa prejaví na všetkých vsrtvách hierarchie.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!