Loading

wait a moment

Biznis je aj o cestovaní – viete, čo všetko má spĺňať váš kufor, aby ste svojmu podnikaniu robili dobré meno?

Služobné cesty nie sú pre podnikateľov žiadnou novinkou. Väčšina ich absolvuje aj niekoľko v priebehu mesiaca a my vám v nasledujúcich riadkoch poradíme, na čo všetko by ste mali myslieť predtým, než sadnete do taxíka na letisko. Začnite uzavretím spoľahlivého cestovného poistenia.

Biznis je aj o cestovaní – viete, čo všetko má spĺňať váš kufor, aby ste svojmu podnikaniu robili dobré meno?
(zdroj: unsplash.com)

Myslite aj na notebook

Dôležitý je, samozrejme, samotný výber kufra. Môžete sa rozhodnúť, či dáte prednosť textilnému alebo škrupinovému – oba majú svoje výhody. Zatiaľ čo škrupinový zabezpečí dokonalú ochranu veciam vo vnútri, ten textilný je ľahší. Ak teda cestujete veľmi často, viac asi oceníte nízku váhu. Zrejme si so sebou okrem košieľ a oblekov ponesiete aj notebook, a ten potrebuje svoj „kufor“ tiež. Ak cestujete často lietadlom, väčšina leteckých spoločností nepovoľuje prevážanie notebookov v batožinovom priestore kvôli ich lítiovým batériám, takže pravdepodobne si ho budete musieť vziať so sebou na palubu. Ideálne je teda kúpiť si kufor vo veľkosti palubnej batožiny už aj s čalúneným vreckom na notebook či tablet.

Zámok sa dá aj dokúpiť

Notebook či tablet určite nie sú lacnou záležitosťou, takže musíme myslieť aj na ich bezpečnosť, prípadne na ochranu nejakých ďalších cenností, ktoré si so sebou budete chcieť vziať. Najlepšie je zaobstarať si kufor s kódovým alebo TSA zámkom. V prípade, že ste už našli kufor svojich snov a žiaden zámok nemá, nevadí – môžete si ho k nemu jednoducho dokúpiť. Ak máte problém s vybíjaním telefónu, možno ste nevedeli, že dnes si už viete kúpiť aj kufor s integrovaným USB portom. Ďalšou vychytávkou na biznis kufroch býva aj špeciálne vrecko na uloženie košieľ, vďaka ktorému sa určite nepokrčia.

Aj počet koliesok je dôležitý

Pred kúpou kufra sa nezabudnite pozrieť na jeho vnútorné usporiadanie a zvážiť, či vám vyhovuje. Má pre vás dostatok priehradiek a oddielov? Sú v ňom fixačné alebo kompresné popruhy? Je rúčka dostatočne pohodlná, aby ste ju mohli prípadne dlho niesť v ruke? Hodia sa vám viac dve alebo štyri kolieska? Pri kufroch na dvoch kolieskach skontrolujte, či majú aj plastové nožičky, aby zabránili zbytočnému odreniu a znečisteniu dna. Ku kufru sa dajú dokúpiť aj rôzne doplnky, ktoré možno tiež oceníte, predovšetkým, ak nemá bohviekoľko priehradiek – vhod vám môže prísť napríklad obal na oblečenie či rôzne úložné systémy v podobe súpravy úložných obalov. Hodiť sa vám budú nielen na spomínané oblečenie, ale aj na kozmetiku či elektroniku.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!