Loading

wait a moment

Plánujete vo vašej firme teambuilding? Tipy a triky, ako ho pre svojich zamestnancov urobiť čo najlákavejším

Trend teambuildingov, ktorý k nám prenikol zo zahraničia, sa už posledné roky celkom udomácnil. Obzvlášť po letných, ale aj zimných dovolenkách je dobré utužiť vzťahy a vrátiť zamestnancom chuť do práce a energiu, ktorú aj napriek dovolenkovaniu nemusia po nástupe mať.

Plánujete vo vašej firme teambuilding? Tipy a triky, ako ho pre svojich zamestnancov urobiť čo najlákavejším
(zdroj: unsplash.com)

Do sauny aj na koňa

Zorganizovať spoločnú aktivitu, ktorá bude vyhovovať všetkým a splní aj svoj cieľ, stmelenie kolektívu, je veľmi náročné. Každý človek túži po inom zážitku a má rôzne hobby. Jedným z vhodných riešení je napríklad welness hotel. Na takomto mieste sa totiž môžete venovať viacerým druhom aktivít a zároveň je vhodné aj pre tých, ktorí majú zo všetkých aktivít najradšej oddychovanie. Zvoľte hotel, ktorý sa nachádza v dobrej lokalite a vďaka tomu budete na teambuilding môcť nielen využiť saunu či vírivku, ale aj bicyklovanie, jazdu na koni, bowling alebo iné športové činnosti. Niektoré hotely dokonca samé organizujú špeciálne teambuildingové aktivity.

Riešitelia záhad a hlavolamov

Ak sú vaši zamestnanci dobrodružnejšej povahy, zvoľte ako teambuilding napríklad plavbu loďou. Aj na Slovensku sa dá plaviť napríklad po Dunaji a na juhu je relatívne znesiteľné počasie ešte aj v jeseni. Ak máte zasa vo firme milovníkov logických hádaniek, pošlite ich do escape roomu. Táto zábavná aktivita sa teší veľkej obľube a po celom Slovensku nájdete miestnosti s rôznou tematikou, takže si stačí len vybrať, čo by vašich podriadených bavilo asi najviac. Na svoje si v escape roomoch určite prídu milovníci fantasy, histórie aj známych filmov. Na základe tejto na pohľad nevinnej hry dokážete do istej miery spoznať aj charaktery svojich zamestnancov, ktoré sa odhalia práve v kritických momentoch.

Nielen mimo pracoviska

Zábava je však potrebná aj v práci a niekedy na regeneráciu nestačí dvadsať minút voľna na jednu kávu. Dôležité sú aj možnosti aktívneho odpočinku – prečo si do firmy nenainštalujete šípky, stolný futbal alebo biliard? Nejde o príliš veľkú investíciu a dokáže to veľmi rýchlo pomôcť napríklad po náročnom meetingu alebo počas zdĺhavej pracovnej činnosti. Vytvorte na oddych aj priestor. Kútik, kde si zamestnanci okrem kvalitnej kávy alebo čaju môžu dať aj rôzne pochutiny či oddýchnuť si na tulivakoch, sa bude určite tešiť veľkému úspechu a zároveň logicky zvýši u vašich zamestnancov produktivitu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!