Loading

wait a moment

Čo si porovnať pri výbere podnikateľského úveru v banke

Pre podnikateľa je dôležité získať správny úver. Dá sa síce podnikať aj bez úveru, ale je to pomerne zložité. Bankový systém stojí na podnikateľských úveroch. Získanie podnikateľskej pôžičky u podniku, ktorý je dlhodobo na trhu je pomerne jednoduché. Banky vyhodnocujú bonitu podnikov- schopnosť splácať získané peniaze od banky. Výrobné podniky môžu ručiť zásobami, ale aj majetkom. Problémy získať úver majú najmä podnikatelia v prvom roku podnikania.

Čo si porovnať pri výbere podnikateľského účtu v banke
Čo si porovnať pri výbere podnikateľského účtu v banke (Zdroj: Unsplash.com)

Každá banka ponúka výhodné podmienky z vlastného pohľadu. Pri podpise úverovej zmluvy si podnikateľ musí preštudovať podmienky úverovej zmluvy. Úverové sadzby podnikateľských úverov sú prvým kritériom pri výbere produktu. Cena úveru však nie je daná iba výškou úrokovej sadzby, ale aj rôznymi poplatkami. Ročná percentuálna miera nákladov ( RPMN) zahŕňa všetky náklady spojené s úverom, teda aj poplatky. Poskytovatelia pôžičiek musia podľa zákona povinnosť zverejňovať RPMN pri produktoch.

Úver na mieru

Portfólio úverov ponúkaných bankami je široké, preto by podnikateľ mal poriadne zvážiť, ktorý úver je vhodný práve pre jeho sféru podnikania. Je rozdiel medzi úverovými potrebami veľkej firmy dodávajúcej služby a malého podniku vytvárajucého produkty. Aj na základe týchto faktorov vám banka predloží najvyššiu možnú výšku úveru. Ak vstupujete do podnikania a nemáte zásoby ani majetok, nie ste pre banky zaujímavým, ale skôr naopak. V takomto prípade musíte mať starostlivo vypracovaný podnikateľský plán, ktorý obsahuje nie len rôzne výpočty. Ideálne by bolo mať aj rozpracovný postup v rôznych situáciách, predovšetkým tých krízových. Samotné banky takéto plány majú.

Iná situácia

Tá nastáva v prípade spoločnosti na predaj, po ktorej odkúpení prevezmete predovšetkým jej meno, o ktorom môžu mať banky určité povedomie. Uveďme si príklad. Kúpite spoločnosť poskytujúcu určité služby a následnú podporu, ktorá je vo svojej podnikateľskej sfére dobre známa, má zvučné meno a vysoké obraty. Vy ako nový majiteľ si môžete dať za cieľ vykonať určité zmeny, ktoré vašu už tak úspešnú spoločnosť posunú dopredu. V takomto prípade vám banky rady vyhovejú a poskytnú úver. Dokonca sa môžu v ponukách predbiehať, aby si vás získali.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!