Loading

wait a moment

Kupujete hodinky? Ako sa nezlanáriť na repliku?

Každý z nás aspoň raz v živote bude stáť pred ťažkým rozhodnutím – v tomto prípade ide o rozhodovanie sa pri kúpe hodiniek. Nestáva sa totiž často, aby sa takýto hodnotný dar dával iba tak.

Sú akousi pamiatkou na niečo pekné, čo si prajeme, aby ostalo v našich spomienkach vždy, keď sa na ne pozrieme. Aby sme však vybrali správne a hlavne – originálne, tak by sme mali myslieť na pár dôležitých vecí.

Všímajte si cenu

Príliš nízka cena náramkových hodiniek je totiž varovný signál, že tu iste nie je niečo práve tak, ako by malo byť. V cene je zahrnutá kvalita a značka. Keď natrafíte na lacnejšie kúsky, môžete si byť takmer istí, že ide o repliku hodiniek. Platí to najmä pri výrazných 50 % zľavách, ktoré vyslovene nútia človeka premýšľať o kúpe. Hoci je to výborný obchodný ťah, ale spokojný ostane len predávajúci.

My už čoskoro zistíme, že je lepšie si za kvalitu priplatiť ako neskôr doplatiť. Kvalitné hodinky však nemusia stáť stovky eur. Skutočne kvalitné hodinky kúpite už od hranice okolo jednej stovky. Osoba, ktorej ich chcete darovať, si ich určite zaslúži.

Poriadne skontrolujte dizajn a kvalitu

Ak máte možnosť hodinky priamo chytiť do ruky a obzrieť si ich, určite si môžete dovoliť byť tak trochu drzí a poriadne si ich premerať. Veď za ne idete predsa zaplatiť vašimi ťažko zarobenými peniazmi, tak máte na to plné právo.

Kupujete hodinky? Ako sa nezlanáriť na repliku? (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Všimnite si ich vypracovanie, hmotnosť, krehkosť, hlučnosť, kvalitu remienka, či z neho niečo nevytŕča a veľmi dôležité – identifikačné údaje na remienku a viečku hodiniek. Logo, údaj o vodotesnosti, materiály, sériové číslo a pod. Aj hrany kovového náramku musia byť vypracované rovnomerne, precízne a bezchybné.

Originálny obal a záručný list

Treba si uvedomiť, že všetky hodinky majú záručný list a originálny obal. Predídete tak ihneď všetkým problémom. Iba originálne hodinky vám predajca predá zároveň s originálnym obalom, na ktorom sa zhoduje logo aj značka. Hodinky, ktoré sú z limitovanej edície, majú dokonca vyznačené aj svoje poradové číslo výroby.

V tlačivách, ktoré obdržíte spolu s vysnívanými hodinkami, sú priložené aj rôzne certifikáty potvrdzujúce pravosť rôznych drahých kameňov či iných aplikácií. Tak si môžete byť stopercentne istí, že pravá a reálna bude aj vaša radosť. Všetko je samozrejme v slovenskom jazyku, jasné a zrozumiteľné. Záručný list by vám mal byť vždy k hodinkách priložený s vyplneným dátumom predaja hodiniek, s pečiatkou a podpisom predajcu a s modelovým číslom hodiniek.

Iba osvedčená kvalita

Určite každý z nás rád nakupuje cez internet. Je to veľmi pohodlné, obzvlášť keď nemáme priveľa času na chodenie po obchodoch. Z prostredia domova sa nám veľmi príjemne vyberajú vysnívané predmety, ktoré chceme vlastniť. Sme uvoľnení a tak sa z nakupovania stáva akýsi relax a pôžitok.

Aby to skutočne ostalo iba pri pozitívach, tak pri objednávaní hodiniek z internetu si vopred dôkladne vyzistite, či ide o autorizovaného predajcu. Predídete tak množstvu problémov, akými môžu byť napríklad repliky hodiniek, zneužitie osobných údajov alebo zamietnutie reklamácie či zamedzenie vrátenia tovaru, na ktoré máte podľa zákona nárok. Ako vidíte, tak aj obyčajný nákup hodiniek môže byť hotová veda.

Text: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!