Loading

wait a moment

Ako zvýšiť svoju konkurencieschopnosť

Nie každý zákazník hľadá iba nízku cenu. Mnohí hľadajú vysokú kvalitu. Ak chcete upútať túto skupinu zákazníkov, vašej konkurencii schopnosti pomôže získanie certifikátu kvality. V nasledujúcom článku sa o tejto téme dozviete niečo viac.

Ako zvýšiť svoju konkurencieschopnosť
Ako zvýšiť svoju konkurencieschopnosť (Foto: unsplash.com)

Certifikát kvality ISO 9001

Medzinárodná norma ISO 9001 je jedna zo základných noriem manažmentu kvality. Zameriava sa v prvom rade na riadenie kvality, nie na certifikáciu výrobku. Pre získanie certifikátu kvality nestačí túto normu len dodržiavať. Na jeho získanie je nutné prejsť certifikačným auditom. Všeobecne povedané, ISO 9001 je o neustálom zdokonaľovaní vášho podnikania s ohľadom na manažment kvality.

Ako získať certifikát kvality ISO 9001

Pre získanie certifikátu kvality ISO 9001 je potrebné splniť niekoľko požiadaviek. Týkajú sa najmä požiadaviek stanovených legislatívou, riadenia rizík a procesného riadenia ako aj riadenia zdrojov. Okrem toho sa týkajú definovania systému kvality, hodnotenia dodávateľov a spokojnosti zákazníkov ako aj zodpovednosti manažmentu.

ISO 9001 je určená všetkým tipom spoločností. Táto problematika sa týka aj živnostníkov nezávisle od druhu podnikania. ISO 9001 je určená pre výrobky aj služby.

Cena ISO 9001

Ak chcete získať certifikát kvality, iste vás bude zaujímať cena ISO 9001. Tá sa odvíja od viacerých faktorov. Napríklad požadovanej doby zavedenia systému kvality, počtu zamestnancov, predmetu činnosti a požadovanej certifikácie. Zaplatená cena ISO 9001 sa stane vkladom pre vaše podnikanie. Prinesie vám možnosť vstupu do výberových konaní, zvýšenie konkurencieschopnosti ako aj samotnej hodnoty spoločnosti. Vo vašom podnikaní iste oceníte tiež posilnenie vnútornej štruktúry vašej spoločnosti a zlepšenie jej imidžu, zvýšenie spokojnosti odberateľov a zviditeľnenie v trhovom prostredí.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!